O PROJEKTU

Hlavním cílem projektu je vytvoření systému podpory osob dlouhodobě nezaměstnaných ve věku do 25 a osob starších 50 let bez kvalifikace, nebo s nízkou kvalifikací, který by jim umožnil opětovný vstup na trh práce. Projekt se bude také soustředit na zlepšení spolupráce mezi městem a zaměstnavateli při vyhledávání a zprostředkování zaměstnání osobám, jež prošli zaměstnaneckým poměrem u statutárního města Děčín. 
Více informací...

Chyba
  • Your server has Suhosin loaded. Please follow this tutorial.

Podpora sociálně znevýhodněných osob ve Středisku městských služeb

Registrační číslo: CZ.1.04/3.3.05/96.00222

Částka: 4 711 722,80 Kč

Doba realizace projektu: 1. duben 2013 až 31. březen 2015

Popis projektu

Statutární město Děčín se rozhodlo realizovat projekt zaměřený na nezaměstnané osoby s kumulací handicapů (jako je např. věk, etnicita, dlouhodobá nezaměstnanost, atd.) z několika důvodů. Samotné město Děčín kumuluje nejvíce osob v okrese postižených nezaměstnaností a to 11,6% k 31. 12. 2011 (MPSV). Za nejvíce ohrožené považuje žadatel osoby do 25 let věku bez kvalifikace a osoby nad 50 let s kumulací handicapů. Hlavním cílem tohoto projektu je zejména přispět ke zlepšení životní situace cílových skupin (nadále CS), u kterých je pozorována dlouhodobě přetrvávající kumulace většího množství problémů, které brání jejich integraci na trh práce. V průběhu projektu bude podpořeno min. 25 osob ze dvou CS. Práce s CS bude zaměřena zejména na identifikaci jejich problémů a nalezení mechanismů k jejich odstranění či zmírnění tak, aby mohli být zaměstnáni ve Středisku městských služeb, kde získají potřebné zkušenosti, pracovní návyky a historii, která jim pomůže při uplatnění na volném trhu práce. Středisko městských služeb vzniklo 1. 4. 2011 a zaměřuje se zejména na spolupráci s dlouhodobě nezaměstnanými a lidmi pobírajícími dávky hmotné nouze. Dalším cílem projektu je vytvořit síť spolupracujících subjektů, které by se nadále zaměřovaly na intenzivní spolupráci s CS tak, aby efekt spolupráce byl dlouhodobý.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je vytvoření takového systému podpory osob z obou CS, tedy osob do 25 let bez kvalifikace nebo s nízkou kvalifikací a osob starších 50 let s kumulací handicapů který by jim pomocí série opatření umožnil opětovný vstup na trh práce a pomohl tak zlepšit jejich postavení. Hlavním prostředkem pro toto bude vytvoření nových prac. míst, na která budou vybírány a přijímány právě tyto osoby. Pomocí série doprovodných opatření bude zajištěna jejich soustavná a komplexní podpora.
Projekt také soustředí na zlepšení spolupráce mezi městem a zaměstnavateli při vyhledávání a zprostředkování zaměstnání osobám, jež prošly zaměstnaneckým poměrem u statutárního města Děčín a nastavení mechanismů, které by umožnily CS zaměstnávat i po skončení projektu.

Účastníci/ce projektu

osoby nad 50 let
osoby do 25 let
osoby (dlouhodobě) nezaměstnané
osoby s nízkou kvalifikací
osoby bez praxe

Region

Ústecký kraj

Realizátor projektu

Název: statutární město Děčín

IČ: 00261238

Ulice: Mírové náměstí 1175/5

Město: Děčín 4

PSČ: 405 02

Kontaktní osoba

Kontakt: Lenka Houdová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 775904112

WWW: http://www.mmdecin.cz/

sms projekt

Přečteno: 6094 x

ZAPOJTE SE I VY

tridim odpad

FOTOMOMENTY

VIDEO STŘEDISKA


KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události

ZMAPUJ TO

NAHLÁŠENÍ ZÁVADY

O NÁS

Statutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové nám. 1175/5, 405 38, Děčín
organizační složka
Středisko městských služeb
Labská 691/23, 405 01 Děčín
www.mmdecin.cz | sms.mmdecin.cz

ODKAZY

Ministerstvo pro místní rozvoj MINISTERSTVO VNITRA 
 uk logo1  

SLEDUJTE NÁS

Nahoru